Murrelektronik Emparro ACCU 2412, 89553
Emparro ACCU 2412 89553 Murrelektronik Buffer Redundancy Modules:
| Brand | Murrelektronik |
| Product Type | Buffer Redundancy Modules |
| Product | Emparro ACCU 2412 |
Emparro ACCU 2412 89553, Murrelektronik Buffer Redundancy Modules Technical Specifications:
| Specification | Value |
|---|
| Suitable for mounting type | 4 hole screw mounting |
| Operating temperature min. | -15 °C |
| Operating temperature max. | 50 °C |
| Weight | 9.4 kg |
| Country of origin | DE |
| Model designation | Emparro ACCU 2412 |
| Full Description | 24 V DC 12 Ah |
| Description | 24 V DC 12 Ah |
| Height | 115 mm |
| Width | 240,5 mm |
| Depth | 159 mm |
| Electric charge quantity max. | 12 Ah |
| Operating voltage DC | 24 V |