Murrelektronik EVOLUTION+ POWER SUPPLY 3-PHASE, 85009
EVOLUTION+ POWER SUPPLY 3-PHASE 85009 Murrelektronik Power Supply Units:
| Brand | Murrelektronik |
| Product Type | Power Supply Units |
| Product | EVOLUTION+ POWER SUPPLY 3-PHASE |
EVOLUTION+ POWER SUPPLY 3-PHASE 85009, Murrelektronik Power Supply Units Technical Specifications:
| Specification | Value |
|---|
| EAN | 4048879387125 |
| Weight | 1.4 kg |
| Country of origin | CZ |
| Model designation | Evolution+ 5-3x360-520/48 |
| Full Description | INPUT: 3Γ 360...520 V AC / 480...745 V DC OUTPUT: 48...56 V DC Current: 5 A |
| Current | 5 A |
| Description | 5 A |