Leuze IS 203MP/4NO-1E0 | 50137787
Technical Specifications of Leuze IS 203MP/4NO-1E0 50137787:
| Diameter | 3 mm |
| Thread Size | M5 |
| Type of Installation | Embedded |
| Switching Outputs | PNP |
| Switching Principle | NO (normally open) |
Leuze Signal OUT Voltage Supply IS 203MP/4NO-1E0, 50137787 Technical Specifications:
| Specification | Value |
|---|---|
| Diameter | 3 mm |
| Thread size | M5 |
| Type of installation | Embedded |
| Supply voltage UB | 10 ... 30 V, DC |
| Typ. operating range limit Sn | 1 mm ... 3 mm |
| Switching outputs | PNP |
| Switching principle | NO (normally open) |
| Switching frequency, max. | 5,000 Hz |
| Connection type | Cable |
| Degree of protection | IP 67 |
| Housing | Stainless steel |
| Active surface | Plastic |
Talk to Our Engineer for Leuze Signal OUT Voltage Supply IS 203MP/4NO-1E0, 50137787 with exclusive offers. In-depth Technical Analysis of IS 203MP/4NO-1E0 includes M5, Embedded , 10 ... 30 V, DC, 1 mm ... 3 mm, PNP, NO (normally open), 5,000 Hz & Cable. Moreover, it features IP 67, 3 mm & Stainless steel. Don't Miss Out on a Quote for your requirement of Leuze Signal OUT Voltage Supply. Our promise: More affordable pricing and more personalized support than other Distributors & Dealers.

